Етър взе своето в Ловеч и запази шансове за директно класиране в елита

Отборът на Етър постигна важна победа като гост над Литекс в мач от 37-ия кръг на Втора лига. “Болярите” се наложиха с минималното 1:0 и така си осигуриха минимум бараж и запазиха шансове за директно класиране за елита. Днес “лилавите” се нуждаеха от задължителни 3 точки, ако искат да останат максимално близо до третия Хебър и да се отдалечат от Миньор. Единственото попадение бе дело на Яни Пехливанов в 11-ата минута.

Гостите стартираха мача добре и стигнаха до ранен гол още в 11-ата минута. Яни Пехливанов успя да намери пространство на около 20 метра от вратата на Литекс и разстреля Малин Орлинов за 1:0.

Великотърновци продължиха да са доста активни, но в 31-ата минута се стигна до шанс за домакините. Пенев пробва мерника си от разстояние, но неточно. В 38-а минута Живков излезе сам срещу Христо Иванов, но се оказа в положение на засада.

В 41-а минута отново Живков беше изведен в стрелкова позиция, но той не направи добър контакт с топката. По-добрите шансове продължиха да са за Литекс, като в последната секунда на частта Радо Живков не успя да вкара буквално от 2 метра, пропускайки да засече на празна врата.

Второто полувреме започна с лек натиск на домакините. Пенев опита да засече с глава в 55-ата минута, но доста несполучливо. 3 минути по-късно Христо Иванов изпусна опасно топката, но преди някой в оранжево да успее да реагира стражът поправи грешката си и улови.

В 73-ата минута Ради Апостолов преодоля почти цялата защита на Литекс, навлезе в наказателното поле и излезе очи в очи с Марин Орлинов. Ударът на полузащитника на Етър обаче се оказа неточен. В 87-ата минута Пламен Николов овладя добре в наказателното добре и стреля, но топката се отклони от страничния стълб и излезе в аут.

С тази победа Етър събира в актива си 65 точки и е на 2 зад третия Хебър. Литекс от своя страна е 13-ти с 42 пункта, като “оранжевите” отдавна си осигуриха оставане във Втора лига.

ЛИТЕКС 0:1 ЕТЪР
0:1 Яни Пехливанов (11)

Стартови състави:

Литекс: 24. Мартин Орлинов, 34. Александър Бучков, 16. Иван Иванов, 5. Иван Пенев, 22. Пламен Николов, 4. Джейхан Зайденов, 14. Петър Чалъков, 23. Никола Георгиев, 17. Марк-Емилио Папазов, 7. Радослав Живков, 3. Александър Ангелов

Етър: 1. Христо Иванов, 17. Ивей Ромееш, 7. Кольо Станев 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 30. Моран Абдиел, 14. Радослав Апостолов, 16. Уилсон Филипе, 3. Юлиян Райков, 20. Яни Пехливанов, 29. Николай Дичев