Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:1

Етър се завърна на четвъртото място, битката с Хебър и Миньор ще е жестока

Етър спечели с 2:0 домакинството си на Марица (Пловдив) в последната среща от 36-ия кръг на Втора лига. По този начин болярите се завърнаха на четвъртото място в класирането, където за 24 часа се беше настанил Миньор (Перник). Попаденията за "виолетовите" реализираха Даниел Младенов и Уилсон Филипе, като успехът за тима на Веселин Великов идва след пет поредни загуби. "Пиратите" от Пловдив пък не оставиха добри впечатления с изявите си на "Ивайло" и общо взето бяха пречупени лесно от домакините. В оставащите два кръга до края Етър ще води люта битка с Хебър (Пазарджик) и Миньоро.

Срещата започна вяло, но след това полека-лека темпото се засили. Първата възможност за гол се откри в 23-ата минута пред Радослав Апостолов от Етър, но ударът с глава на полузащитника мина на сантиметри от целта. След това гостите от Пловдив бяха близо до откриване на резултата, но голмайсторът Мариян Тонев не успя да намери опразнената врата по диагонала. В 31-ата минута болярите се разминаха с попадение - Ивей Натаниел изскочи на стрелкова позиция, преодоля вратаря на Марица Петър Начев, но буквално от голлинията Йордан Пейчинов изчисти топката.

В 36-ата минута натискът на Етър даде резултат. Разбъркване в наказателното поле на "пиратите" доведе до спасяване на Начев, а на точното място беше ветеранът Даниел Младенов, който направи добавка - 1:0 за шампиона на България от 1991 година!

В 60-ата минута домакините достигнаха до втори гол! Ивей Натаниел центрира меко в пеналтерията на Марица, Моран Абдиел свали топката към Уилсон Филипе и португалецът елегантно прехвърли вратаря Начев - 2:0 за хората на Веселин Великов. В 75-ата минута Уилсон Филипе направи голям пропуск пред рамката на пловдивчани - атакуващият футболист опита да се засече с коляно топката на метър и половина от голлинията, но не сполучи.

Етър 2:0 Марица (Пд)

1:0 Даниел Младенов (36)
2:0 Уилсон Филипе (60)

Стартовите състави:

Етър: 1. Хр. Иванов, 26. М. Иванов, 30. Абдиел, 14. Апостолов, 16. Уилсон, 10. Тодоров, 3. Райков, 20. Пехливанов, 11. Младенов, 17. Ивей Натаниел, 7. Станев.

Марица: 33. Начев, 22. Г. Иванов, 20. Пейчинов, 66. Лазов, 11. Йорданов, 8. Праматаров, 13. Танчев, 29. Ангелов, 10. Марчев, 90. Атанасов, 87. Тонев.