Двама българи ще играят баражи за оцеляване в Румъния

Днес се изграха два мача от последния кръг в групата на застрашените от изпадане в румънската Лига 1. Динамо (Букурещ) направи 1:1 у дома с УТА Арад и финишира на 14-о място в класирането. "Червените кучета" нямаха шанс да избегнат баража за оставане дори и да бяха победили.

Антони Иванов започна като титуляр за Динамо и остана на терена до 63-ата минута, когато бе заменен от Джонатан Родригес. УТА Арад поведе с гол на Николау Думитру в 39-ата минута, но 84-ата Кристиан Иробисо спаси домакините от загуба. Двата тима не успяха да се победят и в редовния сезон.

Грандът от Букурещ финишира с 23 точки и остави след себе си само отдавна изпадналите Академика (Клинчени) и Газ Метан. Съперник на "червените кучета" в баража най-вероятно ще е Университатя (Клуж).

За мястото си в елита ще се бори и Киндия на Цветелин Чунчуков. Българинът влезе чак в 86-ата минута при безпроблемната победа с 3:0 над Газ Метан. Головете за домакините вкараха Даниел Флореа (18'), Марко Дулка (59') и Насер Шамед (83'). Съперник на тима от Търговище в баража ще е един измежду Конкордия и Униреа (Слобозия).

Снимки: prosport.ro