Точката с гол за Динамо (Букурещ) при разгром

Българинът Антони Иванов отбеляза гол при победата на неговия Динамо (Букурещ) с 5:1 над Академика (Клинчени) в мач от 37-ия кръг на румънската Лига 1. Точката игра силно и остана на терена през всички 90 минути. За гостите цял мач игра друг българин - Александър Цветков, а Владимир Гогов остана резерва.

През първата част не паднаха голове, но Аргон Руфати от гостите бе изгонен, което се оказа фатално за гостите и след почивката почти през цялото време се игра в половината на Академика. Резултатът бе открит в 55-ата минута, когато Иванов изведе отлично Габриел Торже по левия фланг, който пък центрира към Мирко Ивановски за 1:0. Три минути по-късно дойде попадението на българина. След хубава комбинация на Динамо Точката се оказа на чиста позиция и с прецизен удар с левия крак удвои. В края на мача последваха нов силен период на “кучетата” и влезлият като резерва Влад Морар реализира хеттрик в рамките на десет минути. Малко преди последния съдийски сигнал Академика стигна до почетното попадение при едно от малкото си влизания в половината на съперника. Точен бе Давиде Масаро.

В класирането Динамо остава на 14-а позиция и почти сигурно ще трябва да мине през баражи за оставане срещу тим от Лига 2. Академика пък остава на дъното и изпадането изглежда неизбежно.

ДИНАМО (БУКРЕЩ) 5:1 АКАДЕМИКА (КЛИНЧЕНИ)

1:0 Ивановски (55)

2:0 Иванов (58)

3:0 Морар (76)

4:0 Морар (78)

5:0 Морар (86)

5:1 Масаро (88)