Никой не вярва, че Виляреал е способен на чудо

Ливърпул е на крачка от финала в Шампионската лига, но преди преди това трябва да довърши започнатото срещу сензацията в тазгодишното издание на турнира Виляреал. Мърсисайдци доминираха изцяло на “Анфийлд” и с два гола след почивката си осигуриха солиден аванс, но това не трябва да ги успокоява, защото “жълтата подводница” разполага с достатъчно оръжия, от които вече си изпатиха Ювентус и Байерн (Мюнхен)

Разбира се, сега ситуацията е много различна. Виляреал няма предимството на добрия резултат от първия мач и отборът на Унай Емери ще бъде принуден да действа по-офанзивно, отколкото обича. Едва ли можем да очакваме испанците да се впуснат във вихрени атаки от първата минута, но със сигурност няма да станем свидетели и на опълчение като това на “Анфийлд”.

Само един отбор е преодолявал полуфиналите в Шампионската лига след загуба с два гола разлика в първия мач. Стори го Ливърпул срещу Барселона през сезон 2018/19. На страната на Виляреал е друга статистика: тимът няма поражение в 12 поредни мача на собствен терен. За последно “жълтата подводница” загуби пред своите фенове през ноември, но довечера няма да е достатъчно отборът просто да се защитава добре.

През уикенда Емери запази силите на голяма част от титулярите в мача срещу Алавес, загубен с 1:2. Въпреки това, кадрови проблеми не липсват. Алберто Морено и Йереми Пино са контузени, а Арно Данжума още е под въпрос. Франсес Коклен и Раул Албиол имаха известни проблеми, но се очаква да започнат от първата минута. Жерард Морено не е напълно възстановен и може да се появи чак през второто полувреме. При това положение, атаката ще водят Самуел Чуквуезе и Булае Диа, а зад тях ще действа Джовани Ло Селсо

Ливърпул продължава битката на всички фронтове. Юрген Клоп и компания вярват, че след като завоюваха Купата на Лигата в Англия, могат да прибавят към нея трофеите от Шампионската лига, Премиър лийг и ФА Къп

Срещу Нюкасъл германският специалист си позволи да остави на пейката Мохамед Салах, Трент Александър-Арнолд, Фабиньо и Тиаго Алкантара, но тимът прибави нови три точки към актива си. Единствения гол на “Сейнт Джеймсис Парк” вкара наби Кейта. Срещу Виляреал Клоп ще пусне най-доброто. Салах, Садио Мане и Луис Диас ще са триото в предни позиции, а в средата на терена ще стартират Тиаго, Фабиньо и Джордан Хендерсън. Двойка централни защитници ще са Вирджил ван Дайк и Ибрахима Конате

Ливърпул е устремен към десети финал в турнира на шампионите. Повече пъти в директен спор за най-престижното клубно отличие са излизали само Реал Мадрид, Байерн (Мюнхен) и Милан. Отборът на Клоп няма допуснат гол в последните си 4 мача, а освен това е спечелил и петте си гостувания в ШЛ през сезона, като във всяко от тях вкара поне две попадения.

Съдия на двубоя тази вечер ще е нидерландецът Дани Макели.