Ливърпул си свърши работата срещу Нюкасъл

Ливърпул спечели с 1:0 гостуването си на Нюкасъл и се изкачи на първо място в класирането. Единственият гол в мача реализира Наби Кейта в 19-ата минута. Мърсисайдци прекъснаха серията на “свраките” от шест поредни домакински победи.

Юрген Клоп бе направил пет промени от мача с Виляреал през седмица. Мохамед Салах, Тиаго и Фабиньо започнаха мача на резервната скамейка. Въпреки това “червените” имаха предимство през целия мач и пропуснаха да спечелят с по-голям резултат. Нюкасъл имаше своите моменти, но почти не създаде голово положение.

Отборът на Еди Хау стартира агресивно за радост на препълнените трибуни. Домакините организираха няколко атаки още в първите минути, но не стигнаха до голово положение. Първата по-добра ситуация в мача беше за мърсисайдци. В осмата минута Жота върна към Кейта, който отправи хубав удар, топката се отклони и мина покрай дясната греда на Дубравка. Малко по-късно след ъглов удар Ван Дайк стреля от воле, но прати топката високо над вратата.

Мърсисайдци поведоха в 19-ата минута с попадение на Наби Кейта. Милнър спечели топката пред наказателното поле на Нюкасъл, като “свраките” имаха претенции за нарушение, въпреки че халфът на Ливърпул стигна първи до топката. Кейта намери Жота, който му върна на добра позиция и той хладнокръвно забави удара и прати топката в мрежата.

Домакините продължаваха опитите си да атакуват, но по-сериозните положения бяха пред вратата им. В 34-ата минута тимът на Клоп пропусна отлична възможност да удвои аванса си. Диас се откъсна и набра скорост, като стигна до наказаталеното поле. Той отлично намери Мане, но ударът на сенегалеца бе право в Дубравка. Малко по-късно Нюкасъл прати топката в мрежата на съперника, но голът на Алмирон не бе зачетен поради засада. Дубравка се намеси прекрасно след удар с глава на Жота в 40-ата минута, а секунди по-късно вратарят с радост видя как силен изстрел на Милнър прати топката покрай вратата.

След почивката “червените” продължиха да имат предимство, въпреки че на моменти трябваше да се справят с атаките на домакините. След час игра Милнър парти топката към Жота зад защитата, но Дубравка излезе отлично и предотврати удара. Топката стигна до Анди Робъртсън, който опита да прехвърли вратаря, но ударът бе слаб и отиде право в ръцете му. Малко по-късно Мане направи втори голям пропуск от началото на мача. Той получи топката от Гомес на отлична позиция, но стреля покрай вратата.

Клоп пусна в игра Мохамед Салах в 70-ата минута. Египтянинът замени Мане, а по същото време Фабиньо влезе на мястото на Хендерсън. С влизането на Салах темпото на игра се повиши и Ливърпул бе близо до нов гол. Пробив на Диас завърши с подаване към Салах, но ударът му не затрудни Дубравка. Секунди по-късно Жота бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в него.

Крис Ууд бе изведен зад защитата в 77-ата минута, но Алисон излезе и блокира удара, а след това се оказа, че е имало засада. Жота пък бе спрян за пореден път от Дубравка на другата врата. Ливърпул играеше малко по-предпазливо в последната част на двубоя, но продължи да създава положения. Бърза контраатака изведе Диас, който напредна в наказателното поле и проба удар от малък ъгъл, а топката отиде във външната страна на мрежата.

Три минути преди края на редовното време “свраките” създадоха може би най-доброто си положение пред вратата на съперника. Бруно Гимараеш получи пространство за изстрел на границата на наказателното поле. Сънародникът му Алисон обаче направи спасяване. Салах пропусна възможност в края, когато Диас прати дълго подаване към него. Мо стигна пред вратаря, но се забави с удара и топката бе отбита от Дубравка.

НЮКАСЪЛ - ЛИВЪРПУЛ 0:1
0:1 - Кейта (19)