Бетис спечели Купата на Испания

Отборът на Бетис спечели Купата на Испания, след като надделя след изпълнения на дузпи над Валенсия. Редовното време и продълженията на стадион "Ла Картуха" в Севилязавършиха 1:1, а при наказателните удари севилци бяха по-точни - 5:4 и така триумфираха с трофея за трети път в историята си след 1977 и 2005 година. Любопитното е, че Бетис печели трофея всеки път, щом достига до финалния сблъсък.

Гол в добавеното време прати Бетис на мечтания финал

Двубоят противопостави два доста необичайни съперника, като в топ 4 на турнира не попаднаха обичайните заподозрени за спечелването на трофея Реал Мадрид и Барселона. Бетис, който върви пети в Ла Лига, определено излезе в ролята на фаворит срещу десетия в шампионата тим на Валенсия, който за последно спечели Купата на Испания през 2019 година, когато надви с 2:1 Барселона

Началото беше за Валенсия, като “прилепите” упражниха натиск, който не доведе до нищо. Така се стигна до 11-ата минута, когато Борха Иглесиас откри с глава след асистенция на Ектор Белерин. Последва силна игра за валенсианци, като превъзходството им се материализира в 30-ата минута, когато Уго Дуро изравни след контраатака. “Прилепите” стигнаха до наказателното поле на Бетис с три подавания, а в ролята на асистент влезе Илаиш Мориба.

В 43-ата минута гредата спаси Валенсия от попадение. След удар на Серхио Канаес топката закачи крака на Габриел Паулиста, но това беше достатъчно да не влезе във вратата. След паузата играта стана по-внимателна, но определено Бетис отново имаше предимство. В 78-ата минута се стигна до втора греда за севилци след удар на Хуанми. Така с доза късмет Валенсия вкара мача в продължения. В допълнителното време и двата отбора показаха, че не искат да се стига до дузпи, но така и не си отбелязаха гол.

При наказателните удари първите шестима изпълнители не сбъркаха. Фаталната грешка за Валенсия направи Юнус Муса, който пропусна четвъртата дузпа за своя тим и така Бетис се поздрави с първа Купа на Испания от 17 години насам.