Виляреал нямаше проблеми с резервите на Валенсия

Виляреал постигна втора поредна победа в Ла Лига и се доближи на 3 точки от шестото място в класирането, заемано от Реал Сосиедад. "Жълтата подводница" спечели с 2:0 регионалното дерби срещу Валенсия, а двата гола отбеляза Арно Данжума. Нидерландецът откри резултата в 10-ата минута от дузпа, след което се разписа още веднъж в 17-ата минута.

Валенсия излезе на "Естадио де ла Серамика" без голяма част от звездите си. Някои от тях са контузени или наказани, а други бяха запазени за предстоящия през уикенда финал за Купата на краля срещу Бетис.

Още в началото Ерай Джьомерт игра с ръка в наказателното поле и Виляреал получи дузпа, реализирана от Данжума. Само седем минути по-късно крилото на домакините бе зиведен зад защитата и с удар по диагонала прати топката в мрежата. Нападателят можеше да вкара още няколко гола, но не беше прецизен при завършването на атаките.

Валенсия заигра малко по-добре през втората част, когато на терена се появиха Илаиш Мориба, Хосе Гая и Денис Черишев. Гол на руския национал беше отменен, а шут на Маркос Андре мина на сантиметри от гредата.

От състава, на който заложи днес Пепе Бордалас, във финала срещу Бетис се очаква да играе единствено Карлос Солер. "Прилепите" са 10-и в класирането, но нямат победа в последните си 4 мача.

Виляреал вече мисли за първия полуфинал в Шампионската лига срещу Ливърпул на 27 април.

Снимки: Gettyimages