Осасуна удари Валенсия на "Местайя" в мач с две дузпи

Осасуна победи с 2:1 Валенсия на „Местайя“ в двубой от 32-рия кръг на Ла Лига, благодарение на което изпревари „прилепите“ във временното класиране и се доближи на две точки от седмото място. И трите гола паднаха през втората част. Есекиел Авила (50'-д) и Анте Будимир (74') дадоха преднина от два гола на гостите, а Карлос Солер (83'-д) намали за Валенсия.

Двата отбора изиграха много слабо първо полувреме, в което се опитваха да вземат някакво надмощие, но така и не стигнаха до запомнящи се положения. В 32-рата минута домакините поискаха дузпа за евентуално нарушение срещу Брайън Хил. Ситуацията бе прегледана от ВАР, но остана без последствия. В началото на второто полувреме обаче Осасуна получи 11-метров наказателен удар след явна игра с ръка на Димитри Фулкие. Есекиел Авила бе точен от бялата точка, давайки аванс на гостите в 50-ата минута. Само пет минути след това Уго Гийямон си помисли, че е изравнил резултата, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка в хода на атаката.

В 74-тата минута Анте Будимир удвои преднината на гостите, след като бе точен с глава отблизо.

Девет минути преди края и домакините получиха дузпа след намесата на ВАР. Карлос Солер бе точен от бялата точка за крайното 1:2.

Снимки: Imago