Вестерло с Йорданов изпусна преднина от два гола

Отборът на Вестерло пропусна да победи РВДМ в домакинството си от 28-ия кръг на белгийската Втора дивизия. Домакините водеха с два гола, но допуснаха изравняване до 2:2 и трябваше да се задоволят само с точка. Българинът Едисон Йорданов бе на терена пълни 90 минути за своя тим.

Ян Бернат откри резултата в 32-ата минута, а Томас ван ден Кейбус удвои в 53-ата.

Гостите обаче възстановиха равенството с два гола за пет минути. Първо Ян Вороговский намали в 71-ата минута, а след това Кевин Нзузи Мата в 76-ата минута оформи крайното 2:2.

Така статуквото на върха в класирането се запазва, като Вестерло е начело с 56 точки, а РВДМ е на втората позиция с 49 точки.