Божиков отново е шампион на Словакия

Васил Божиков отново е шампион на Словакия със своя Слован (Братислава). Българският национал, който е капитан на отбора, ще има шанс за четвърта поредна година да вдигне титлата над главата си, след като вече и теоритично тимът му няма как да бъде изместен от първото място до края на сезона.

Това стана факт, след като днес Слован удържа нулево реми в гостуването си на Ружомберок. Мачът бе от 6-ия кръг на шампионския плейоф и противопостави първите два отбора в класирането. Спечелената точка от гостите обаче означаваше, че те остават начело с преднина от 14 точки пред Ружомберок, а до края на сезона остават само 4 кръга, в които тази разлика няма как да бъде стопена.

Иначе и в този мач Слован доминираше и създаде повечето положения, но не успя да материализира превъзходството си. Божиков пък бе на терена пълни 90 минути.

Домакините завършиха срещата с 10 души на терена, след като в 55-ата минута Ян Масло получи червен картон.

Това е четвърта поредна и общо 16-а титла за Слован в първенството на Словакия. Отборът има шанс да направи и дубъл, тъй като е на 1/2-финал за Купата на Словакия, като в първия мач направи равенство 0:0 с Тренчин.