Бетис доближи четворката след убедителна победа

Бетис запази надежди за класиране в Шампионската лига, след като спечели с 4:1 домакинството си на Осасуна. Андалусийци са на точка зад четвъртия Барселона, а четири точки ги делят от Севиля и Атлетико Мадрид.

Бетис се оттегли на почивката с два гола преднина, след като Хуанми се разписа на два пъти в края на първото полувреме. Анте Будимир върна Осасуна в мача в 65-ата минута. Вилиам Карвальо направи 3:1 в 82-ата минута, а две минути преди края Алекс Морено вкара четвърти гол за домакините.

Мануел Пелегрини трябваше да се справя с някои проблеми в атака, тъй като Фекир, Каналес и Борха Иглесиас не бяха на разположение. Въпреки това Бетис не показа, че ще има проблеми в тази зона и започна да атакува от самото начало. При първата сериозна възможност Алекс Морено удари гредата, а Хоакин не успя да прати топката в мрежата при добавката. Секунди по-късно гостите се разминаха с дузпи, след като разглеждане с ВАР необясмино прецени, че няма нарушение на вратаря.

Натискът на домакините доведе до гол в 34-ата минута, след Хуанми блокира опит за изчистване и прати топката в мрежата. Голмайсторът на Бетис отбеляза второто си попадение в мача в самия край на първата част и вече има 12 гола в Ла Лига през този сезон.

Второто полувреме започна отново с по-добра игра на Бетис и положения пред вратата на гостите. Играчите на Пелегрини доминираха и изглеждаше, че контролират мача, но в 65-ата минута Будимир върна Осасуна в мача, след като се ориентира отлично в наказателното поле и от въздуха засече топката. Тимът на Арасате дори бе близо до изравняване. Будимир отново прати топката в мрежата в 71-ата минута, но попадението не бе признато поради засада.

Вилиам Карвальо успокои домакините в 82-ата минута. Той получи топката от Хуанми, преодоля защитник и много технично се справи с вратаря преди да прати топката в мрежата. Малко преди края и Алекс Морено се разписа за радост на феновете на домакините.

Снимки: Gettyimages