Партизан подчини Ювентус

Партизан (Червен бряг) спечели гостуването си на Ювентус (Малчика) с 1:0 в среща от 23-ия кръг на Северозападната Трета лига. Момчил Стоянов реализира единственото попадение. Това се случи в 60-ата минута, когато червенобрежкия тим проведе атака като по учебник. Димитър Димитров и Петьо Славчев комбинираха с по едно докосване на топката и изведоха встрани Стоянов, който опъна мрежата на домакините. Те започнаха по-добре срещата и предимството им продължи до края на първото полувреме. Александър Скорчев можеше да открие резултата в 10-ата минута.

Ювентус (Малчика) излиза за първа победа у дома

После Мартин Милков насочи топката под гредата, но Станислав Антонов изби. Последният излезе неразчетено в 42-ата минута, Милков чукна топката настрани, но Галин Великов я изби. Милен Тонев пък отправи два удара, а Христо Димов с глава не вкара отблизо в отсрещната врата до почивката. След нея Партизан беше по-добър. В 50-ата минута намиращия се в центъра на терена Тонев почти сполучи с прехвърлящ удар. Със сетни сили Павел Драганов изби, връхлитащия Славчев шутира, но стражът на Ювентус отклони топката с крак в гредата.

Партизан: Ювентус (Малчика) е коварен противник

В 70-ата минута пред Славчев беше празната врата, но той реши да вкара със зверски шут и … изпрати топката в аут. В оставащото време пропуски направиха още влезлия като резерва Радослав Батов и Тонев. През тази втора част, футболистите на Ювентус разчитаха на далечни удари и центрирания. Единствено Ивайло Дюлгеров имаше шанс да изравни, но го пропиля.

Стартови състави:

Ювентус – 12. Павел Драганов, 27. Стефан Трайков, 94. Валентин Антонов (капитан), 26. Костадин Малинов, 88. Красен Каравелов, 28. Александър Младенов, 23. Кристиан Аначков, 8. Тодор Тодоров, 7. Владислав Христов, 10. Александър Скорчев, 29. Мартин Милков.

Треньор – Веселин Симеонов

Партизан – 86. Станислав Антонов, 7. Калоян Тодоров, 16. Галин Великов (капитан), 3. Георги Петков, 4. Михаил Милчев, 21. Димитър Димитров, 20. Дилян Димитров, 11. Любомир Иванов, 17. Момчил Стоянов, 6. Милен Тонев, 9. Христо Димов.

Играещ треньор – Любомир Иванов

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!