Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Септември (Тервел) взе дербито с Черноломец (Попово)

Септември надви Черноломец (Попово) в Тервел с 2:1 в дербито на 18-ия кръг на Североизточната Трета лига. Стана изключително оспорвана и нервна битка от първия до последния съдийски сигнал. Домакините започнаха по-добре и в 12-ата минута имаха преднина в резултата. Тогава Денис Кадир стреля от 25 метра от фаул, топката се отби в гредата и от дузпата Михаил Михайлов я насочи в мрежата на вече падналия вратар Радосвет Христов. Гостите дълго протестираха за игра с ръка на противник, но рефера посочи, че играта трябва да бъде възобновена от центъра на терена. Футболистите на Черноломец веднага взеха инициативата. Създадоха няколко суматохи. Така се стигна до 26-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Мартин Кирилов. Тихомир Кънев я вкара за 1:1. После имаше разбърквания и пред двете врати. В 40-ата минута беше изпълнен корнер пред вратата на Радосвет Христов и Кристиан Пешков с глава реализира победното попадение за Септември. Двуострата битка продължи и през втората част. В 63-ата минута Кънев изпревари за топката Дениз Александров и с глава я прехвърли над него, но кълбото премина над вратата. Десетина минути по-късно Васил Марков опита с шпагат да запази дълго поведената от него топка, но извърши нарушение и рефера му вдигна втори жълт и червен картон.