Нидерландия и Германия сътвориха зрелище без победител

Старите съперници Нидерландия и Германия не успяха да се победят в контрола, играна на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. Двубоят завърши 1:1, като Томас Мюлер даде аванс на Бундестима в 45-ата минута, а в 68-ата Стивън Бергвайн изравни. Германците имаха повече положения до почивката, но след това "оранжевите" създадоха доста работа на защитата пред Мануел Нойер.

Макар и с неофициален характер, мачът не беше лишен от напрежение заради дългогодишната вражда между двата тима. "Лалетата" показаха голяма част от офанзивния си потенциал при победа срещу Дания преди няколко дни, а германците нямяха проблеми срещу Израел.

Луис ван Гаал направи две промени в състава си и като титуляри започнаха Тайрел Маласия и Донийл Мален вместо Нейтън Аке и Бергвайн. Повече бяха рокадите в Бундестима. Ханзи Флик върна под рамката Нойер, в защитата се появи Антонио Рюдигер, а Мюлер и Льорой Сане заеха местата на Юлиан Вайгъл и Юлиан Дракслер.

Първата интересна ситуация беше пред вратата на Германия. Депай центрира от корнер, а Тюн Купмейнер нанесе удар с глава, спасен от Нойер. Гостите отговориха с изстрел от малък ъгъл на Сане и пропуск на Илкай Гюндоган. В 19-ата минута Мюлер подаде на Хавертц, той си нагласи топката на левия крак и шутира, но право в Марк Флекен

Бундестимът определено доминираше в този период от двубоя и в 21-ата минута Тимо Вернер уцели гредата с глава след добро центриране на Давид Раум от левия фланг. Домакините отвърнаха с добра атака, при която Мален се озова на чиста позиция, но Нико Шлотербек го блокира. Пред другата врата Сане стреля силно, но неточно.

Гемания излезе напред в самия край на полувремето с попадение на Мюлер. Един от най-опитните в състава на Ханзи Флик се ориентира бързо след пробив на Сане и намеса на Маласия. Ударът на Мюлер не остави никакви шансове на Флекен. Tова беше попадение номер 43 за звездата на Байерн с екипа на националния отбор и по този показател той се изравни с Уве Зеелер.

Втората част започна с нов хубав германска атака, но ударът на Раум излезе в аут. Сане също се размина с гола, а това направи и Тило Керер. Нидерландците се активизираха след влизането на Бергвайн и Дейви Клаасен. Крилото на Тотнъм успя да изравни в 68-ата минута, възползвайки се от пас на Дензъл Дъмфрис. Малко по-късно домакините имаха претенции за дузпа, но след намесата на ВАР реферът Крейг Поусън не посочи бялата точка.

В оставащите минути положения имаше и пред двете врати. "Лалетата" направиха всичко по силите си, за да зарадват феновете с победа, но Шлотербек попречи на Де Лихт да се разпише от близка дистанция. Малко преди последния съдийски сигнал шанс се откри пред резервата на Германия Лукас Нмеча, но той прати топката право във Флекен.