Германия пропусна да разгроми Израел

Германия победи с 2:0 Израел в първия си мач за 2022 година. Контролната среща се игра на стадиона в Зинсхайм, а отборът на Ханзи Флик стигна до успеха с попадения на Кай Хавертц и Тимо Вернер в края на първото полувреме. Нападателите на Челси пропуснаха и по няколко положения пред вратата на Офир Марсиано, който е с основна заслуга израелците да не запишат по-тежко поражение. Малко преди последния съдийски сигнал Томас Мюлер уцели гредата от дузпа. От бялата точка се провали и Йонатан Коен от гостите. Това беше пета победа за германците от общо пет двубоя срещу този съперник, като всички те са били с приятелски характер.

Преди този мач германците постигнаха 7 поредни победи в световните квалификации и безпроблемно се класираха за Мондиал 2022. Израел пък и този път не успя да спечели квота за голям футболен форум, въпреки че беше в една от най-лесните групи.

Селекционерът на домакините Ханзи Флик пусна на върха на атаката Тимо Вернер, а зад него действаха Юлиан Дракслер, Джамал Мусиала и Кай Хавертц. За първи път като титуляр за Бундестима започна централният защитник на Фрайбург Нико Шлотербек. Томас Мюлер и Льорой Сане бяха резерви, но се появиха след почивката.

Германците обсадиха противниковата врата от самото начало. В 5-ата минута удар на Дракслер беше блокиран, а малко след това Вернер прати топката в аут от чиста позиция. В 18-ата минута малко не стигна на Вернер да засече центриране от левия фланг на Раум. В средата на полувремето отличен шанс се откри и пред Гюндоган. Халфът на Манчестър Сити завъртя технично топката, но тя профуча покрай гредата.

Марсиано спаси силен изстрел на Хавертц в 29-ата минута, а в 35-ата нападателят се озова сам срещу него и отново не успя да го преодолее. От последвалия корнер Раум прати топката на близката греда и там Хавертц беше най-съобразителен, откривайки резултата с глава. Домакините продължиха да са много агресивни в средата на терена и да създават голови положения. В самия край на полувремето Гюндоган центрира от фаул, а Вернер технично отклони топката за 2:0.

На почивката Флик пусна Кевин Трап на мястото на Марк-Андре тер Стеген, а Мюлер влезе вместо Гюндоган. Германия все така доминираше, а Йонатан Та спря Мунас Дабур при една от редките атаки на Израел. След час игра Марсиано направи още едно впечатляващо спасяване, избивайки с една ръка удар на Тило Керер. Стражът на гостите постоянно беше под напрежение, но трепна след удари на Мюлер и Дракслер.

В 88-ата минута резервата Лукас Нмеча беше повален в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Мюлер потърси десния горен ъгъл, но топката срещна гредата. В добавеното време реферът Маурицио Мариани отсъди наказателен удар и за Израел, след като Шлотербек фаулира Йонатан Коен. Потърпевшият сам изпълни дузпата, но Трап отрази изстрела му.