Септември (Тервел) открадна три точки от Волов в Шумен

Футболистите на Волов (Шумен) загубиха с 2:1 двубоя със Септември 98 (Тервел) от ХVII-ти кръг на Североизточна трета лига. Мачът се игра на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен.

Резултати и голмайстори от 17-ия кръг на Североизточната Трета лига

Шуменци започнаха уверено срещата с традиционния обигран вече състав. Добрата им игра беше възнаградена с гол във вратата на Денис Александров, реализиран от Боян Димов в 35-ата минута. Радостта на домакините обаче трая около 10 минути. Денис Кадир от гостите в 43-ата минута с шут от около 30 метра заби топката в горния ляв ъгъл на вратата на Стефан Петков и направи резултата 1:1.

През втората част шуменци отново доминираха с играта си на футболния терен. Въпреки това обаче, многобройните атаки към вратата на Септември бяха все безрезултатни. Гостите от Тервел сякаш изчакваха края на двубоя, за да обсадят вратата на домакините и да нанесат головите си удари. Това обаче им се отдаде още в 69-ата минута. Разбъркване пред вратата на Стефан Петков стана причина топката да премине през няколко футболисти, да достигне до Боян Димов, който вместо да я изчисти извън наказателното поле, я заби неволно в собствената си мрежа – 1:2.

До края на мача двата отбора имаха доста изгодни за гол ситуации и пред двете врати, но вратарите Стефан Петков (Волов) и Денис Александров (Септември 98) не позволиха коженото кълбо да навести отново пазените им врати. Победата в Шумен затвърди тима на Септември на четвъртата позиция в класирането, докато Волов си остана на седмото място в класирането.