Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Чавдар (Етрополе) с класика срещу дубъла на Хебър

Чавдар (Етрополе) се наложи с 3:0 над втория отбор на Хебър (Пазарджик). Двубоят е от 25-ия кръг на Югозападната Трета лига. Заслужена победа за селекцията на Йордан Юруков с оглед случилото се на терена през 90-те минути. През първата част гостите удържаха съперника. 120 секунди след почивката топката беше подадена зад гърба на пазарджишката отбрана. Получи се неразбирателство между бранител и вратар, което беше наказано от Андон Гущеров за 1:0. Попадението донесе успокоение за футболистите на Чавдар и те заиграха разкрепостено. Резултатът от тези им действия – още два гола само за няколко минути. Първо в 61-ата капитана Николай Ботев се разписа с глава след пробив и центриране от фланга на влезлия като резерва Николай Иванов. Той пък прехвърли стража на Хебър в 65-ата минута за окончателното 3:0.

Йордан Юруков: Надявам се да зарадваме феновете