Чавдар подчини Оборище в дербито на Югозапада

Чавдар (Етрополе) спечели у дома срещу Оборище (Панагюрище) с 1:0. Двубоят от 23-ия кръг беше пряка битка за челните места в Югозападната Трета лига. Получи се безкомпромисен сблъсък по всички части на терена. В 20-ата минута Тони Стоичков вкара с глава гола на победата. Накрая обаче извърши нарушение и съдията го отстрани с червен картон. Домакините започнаха по-добре и доминираха през първото полувреме. Виктор Зоров на два пъти се измъкна сам срещу Стилиян Георгиев, но не успя да го преодолее. Андон Гущеров също пропиля добра възможност. Той се размина с попадение и след почивката. Тогава гостите бяха по-активни. Те уцелиха и гредата в 70-ата минута. Действията им пред вратата на Димитър Пангев обаче не дадоха резултат. Накрая Николай Иванов, влязъл като резерва за етрополския тим пропусна да вкара втори гол.