Коутиньо поведе Вила към трета поредна победа, мъките за Лийдс продължават

Астън Вила записа трета поредна победа във Висшата лига, след като надигра с 3:0 Лийдс на "Елънд Роуд". Филипе Коутиньо отново поведе бирмингамци, откривайки резултата в 22-рата минута. След почивката Мати Каш (65') и Калъм Чеймбърс (73') задълбочиха кризата в отбора на Лийдс, който записа шеста поредна загуба в първенството. За Вила това бе и трети последователен двубой с чиста мрежа.

Мениджърът на Лийдс Джеси Марш бе направил една промяна в домакинския си дебют като треньор на йоркширци. Адам Форшоу замени Клих в стартовия състав. Патрик Бамфорд бе на скамейката за началото, след като се завърна след 3-месечно отсъствие заради контузия. Нападателят се появи в игра след почивката. Люка Дин пък се завърна в състава на Астън Вила след прекаран коронавирус.

Бирмингацми доминираха осезаемо през първата част и създаваха всички интересни ситуации. Единственият гол падна в 22-рата минута, когато удар на Коутиньо малко след границата на наказателното поле рикошира в Струйк и топката стана непосилна за Мелие - 0:1. До почивката стражът на Лийдс направи няколко спасявания, с които остави отбора си в мача.

През второто полувреме Вила довърши започнатото, въпреки че всъщност Лийдс започна по-добре частта. В 65-ата минута Мати Каш стреля до близката греда за 0:2, а в 73-тата Калъм Чембърс оформи крайния резултат с много красив гол след техничен удар в горния далечен ъгъл.

Снимки: Imago