Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Оптимистично настроение в Академик (Свищов)

Академик (Свищов) започна годината с тотално подмладен отбор. Този ход беше посрещнат с недоверие. Последваха добри резултати в контролите по време на подготовката. После дойдоха мачовете на истината. Домакинска победа над Локомотив (Мездра) и загуби при гостуванията на Вихър (Славяново) и Спартак (Плевен) е равносметката на „студентите“ в изиграните три кръга. За изводите от тях говори старши треньорът Росен Илков.

„Оптимист съм за бъдещето на Академик. Паднахме от водещите отбори и победихме съперник от нашата класа. Най-съществената полза е натрупаното самочувствие. Това се видя в Плевен. Излязохме плахо за първото полувреме, стресирани от факта, че срещу нас е силен отбор с опитни футболисти. След почивката обаче надмогнахме напрежението, наложихме висока преса и максимално затруднихме Спартак. Това което направихме през второто полувреме в Плевен, беше цялостното ни представяне от мача в Свищов с Локомотив (Мездра). Срещу „железничарите“ се абстрахирахме от напрежението и играхме пределно мотивирано, резултата е 3:0. Другият важен акцент е, че в Плевен допуснахме само два гола. Есента ни вкарваха много и лесно. Сега целия отбор играе доста по-добре във фаза защита. Вече постигаме това, за което говорим в съблекалнята“.