Изключителен гол на Асенсио и силно второ полувреме донесоха трите точки на Реал

Реал Мадрид постигна едва втора победа в последните си шест мача, след като спечели с 3:0 домакинството си на Алавес. "Белите" имаха проблеми през първото полувреме, а няколко груби грешки дадоха шансове на гостите, но те не се възползваха. Марко Асенсио откри резултата с фантастично изпълнение в 63-ата минута, а прекрасна комбинация доведе до гол на Винисиус в 80-ата минута. В самия край на срещата Карим Бензема се разписа от дузпа.
Реал увеличи аванса си на върха на седем точки пред Севиля, който утре гостува на Еспаньол.

Отборът на Карло Анчелоти започна на високо темпо и веднага започна да търси гола. При първата малко по-добра възможност Асенсио бе изведен отлично по дясното крило. Той обаче се забави, а след това опитът му да центрира бе блокиран. Малко по-късно удар с глава на Милитао мина над вратата. Валверде пък се озова на добра позиция, след като Бензема не успя да овладее топката. Той също прати топката над вратата, но и бе отсъдена засада на Бензема.

"Белите" контролираха топката в големи периоди и опитваха да я движат бързо, но нещата в нападение не се развиваха плавно, а гостите отлично успяваха да се справя с атаките на именития си съперник. Алавес дори можеше да поведе след грешка на Каземиро, който елементарно загуби топката в собственото си наказателно поле. Шансът се откри пред Джейсън, но неговият изстрел бе доста неточен.

Анчелоти гледаше нервно от скамейката, тъй като грешките в играта на Реал бяха често явление. В същото време в 36-ата минута Риоха се озова на позиция за удар в наказателното поле. Неговият удар не затрудни Куртоа. След още няколко неуспешни опита на домакините и неточен изстрел на Валверде Лука Модрид се пробва. Той стреля силно, но право във вратаря.

Домакините излязоха мотивирани за второто полувреме и започнаха да играят по-агресивно и по-концентрирано, като натиснаха съперника. Въпреки това, грешка на Алаба отвори нова възможност за Алавес, но Риоха стреля покрай вратата от малък ъгъл. Винисиус създаде най-голямата опасност от началото на двубоя в 54-ата минута. С финт той елиминира бранител на съперника и стреля, но Пачеко отрази. При добавката Бензема насочи топката към мрежата, но тя пак не влезе, защото Лежюн бе на голлинията и я изби.

Натискът на Реал се увеличаваше. Сериозните грешките обаче продължаваха. След час игра връщане назад на Асенсио изведе влезия преди секунди Пере Понс сам срещу Куртоа. Той заобиколи вратаря, но стреля покрай опразнената врата. Алавес бе наказан много бързо след този пропуск, а Асенсио се реваншира с фантастично изпълнение. Той насочи великолепно топката в горния десен ъгъл на Пачеко и откри резултата.

Голът успокои "белите" и те заиграха още по-силно. Бензема и Карвахал стреляха от добри позиции. Атаките към Пачеко обаче се редяха една след друга. Двойна комбинация между Бензема и Винисуис не завърши с гол, тъй като ударът на французина прати топката в гредата. Неизбежното се случи в 80-ата минута. Прекрасна комбинация между Бензема и Асенсио завърши с подаване към Винисуис и той удвои преднината на Реал. В самия край Лежюн повали резервата Родриго в наказателното поле, а Бензема бе точен от бялата точка и оформи крайното 3:0.

РЕАЛ МАДРИД - АЛАВЕС 3:0
1:0 - Асенсио (63)
2:0 - Винисиус (80)
3:0 - Бензема (91-д)