Андреа Христов титуляр при ново равенство на Козенца

Националът Андреа Христов попадна сред титулярите и прекара на терена 90 минути при равенството – 0:0 на Козенца при гостуването на Виченца в мач от 22-ия кръг на Серия Б. Срещата беше четвърта за защитника с екипа на новия му италиански отбор, а ремито е второ за тима, който все още продължава да бъде в опасна близост до последните в класирането. За домакините игра бившият халф на ЦСКА - София Жанио Бикел.

Бившият капитан на Славия получи оценка 6,5 от сайта ТифоКозенца, а анализът за него беше: "Младият български национал е все по-уверен". Оценка 6,5 за още четирима играчи на гостите е най-високата поставена в днешния мач.

Козенца играе в схема 3-5-2, а роденият през 1999-а година софиянец играе като десен централен бранител в последната тройка.

Утре, в последния мач от кръга Асколи с Атанас Илиев приема Комо от 16:30 ч.