Андреа Христов с нов цял мач за Козенца, Гълъбинов този път не игра

Българският национал Андреа Христов записа 90 минути в трети пореден мач за новия си отбор Козенца при нулевото реми срещу гостуващия Бреша от 21-ия кръг на Серия "Б".

Христов се представи на добро ниво и спомогна за сухата мрежа на своя тим. „Вълците“ обаче изиграха 11-и пореден двубой без да постигнат победа. От друга страна, „лъвовете“ удължиха серията си на 5 срещи без загуба. И двата отбора завършиха мача в намален състав. Давиде Адорни от състава на гостите получи директен червен картон още в 4-ата минута, а Емануеле Ндож от противниковия отбор си изкара два бързи жълти картона и беше изгонен от игра в 32-ата минута.

Междувременно, за първи път, откакто се присъедини към Реджина, родният нападател Андрей Гълъбинов не взе участие в мач на тима. Той остана на пейката през целия двубой при загубата с 0:2 при визитата на Тернана. Точни за победителите бяха Стефано Петинари (13’) и Антонио Палумбо (16’), а Антони Партипило пропусна дузпа в 81-ата минута. „Амарантите“ завършиха срещата с 10 човека на терена след директния червен картон на Никола Беломо в 72-ата минута. Те се намират в много слаба форма, като са загубили 9 от последните си 11 мача. "Росовердите" пък прекратиха своята негативна серия, която се изразяваше в 6 двубоя без успех.

Реджина е едва на 14-ата позиция в класирането с актив от 23 точки, а Козенца е още по-назад – на 17-ото място с 18 спечелени пункта. Бреша е трети с 39 точки на сметката си, а Тернана е 12-и с 27 пункта до момента.