Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Етър подчини Дунав

Етър надви Дунав (Русе) с 2:1 в приятелска среща, играна във Велико Търново. Стана интересен, двуостър двубой с доста голови ситуации пред двете врати, а и гредите по веднъж помогнаха. Първите опасности бяха пред вратата на домакините, но на два пъти Йордан Димитров не успя да открие резултата. В 18-ата минута Ловре Кнежевич получи топката от фланга, надбяга русенските бранители, излъга вратаря и даде преднина на Етър. Попадението като, че ли събуди „виолетовите“, които налитаха към отсрещната врата от всички страни. Чисти положения пропиляха Кнежевич, Яни Пехливанов, Христо Димитров, Кольо Станев, Николай Янков и Цветомир Тодоров. Станислав Вълчев пък тресна гредата на търновлии. Малко преди почивката Христо Димитров беше фаулиран и Кнежевич вкара дузпата. След почивката също беше интересно. Джан Хасан излезе сам срещу търновския страж, но не успя да го преодолее. Накрая при суматоха Алекс Кирилов реализира почетното попадение за Дунав.