Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Асколи прекъсна негативна серия, Атанас Илиев влезе в края

Асколи започна годината с победа като гост над Тернана. Отборът на Атанас Илиев спечели визитата си на "Либеро Либерати" в Терни с 4:2 и се изакчи на 8-о място в класирането на Серия "Б". Българският нападател беше резерва и се появи на терена в 82-ата минута на мястото на Франк Тсаджут.

Асколи нямаше успех в предишните си три мача и се отдалечи от лидерите. Тимът обаче показа завидна ефективност и за първи път през сезона вкара 4 гола. Фабио Майстро откри резултата в 20-ата минута, а в 23-ата отново той удвои аванса на Асколи. Фабрицио Калигара реализира дузпа в края на полувремето и отчая домакините.

Тернана върна едно попадение чрез Сесар Файети в 57-ата минута, но в 75-ата Федерико Баскирото окончателно пречупи бившия отбор на Валери Божинов. Дълбоко в добавеното време Диего Пералта се възползва от подаване на Марино Дефенди за крайното 2:4.