Хеттрик на Барак осигури победа за Верона в голово шоу със Сасуоло

Отборът на Верона записа успех с 4:2 при гостуването си на Сасуоло в зрелищен мач от 22-ия кръг на Серия "А". Над всички на терена беше Антонин Барак, който се отчете с хеттрик и асистенция за победителите.

В 37-ата минута чешкият национал пусна пас към Джанлука Капрари, който откри резултата с шут в далечния долен ъгъл на вратата. В 44-ата минута при центриране от корнер Максим Лопес се опита да изчисти топката, но тя срещна крака на Барак и попадна в мрежата на домакините за втори път в мача. В 54-ата минута Джанлука Скамака върна надеждите на Сасуоло, след като се разписа със странична ножица. Веднага след това обаче Влад Кирикеш игра с ръка в наказателното си поле и така в 57-ата минута Барак беше точен от дузпа. В 67-ата минута резервата Грегоар Дефрел отново намали изоставането на “неровердите” с удар с глава след центриране от корнер. В добавеното време обаче Барак оформи своя хеттрик, след като прехвърли Андреа Консили за крайното 4:2 в полза на “джалоблу”. Така той стана първият халф в клубната история с три гола в един мач от италианския елит.

Така Верона събра 30 точки и задмина днешния си съперник, изкачвайки се на 10-ата позиция в класирането. Това прати Сасуоло на 11-ото място, като тимът има 28 спечелени пункта до момента.