Сасуоло разби десетима от Емполи

Сасуоло записа категоричен успех с 5:1 при визитата си на Емполи от 21-ия кръг на Серия "А". Така “неровердите” прекратиха поредицата си от три мача без победа, докато “адзурите” не са спечелили нито един от последните си четири двубоя.

Началото на головата вихрушка на гостите постави Доменико Берарди в 13-ата минута, когато се разписа от дузпа, която сам си изработи. Тосканците бързо възстановиха равенството, след като в 16-ата минута Андреа Консили не успя да спаси удара на Лиъм Хендерсън. В 24-ата минута Джакомо Распадори върна преднината на Сасуоло с чудесен удар от границата на наказателното поле. Надеждите на домакините за обрат се изпариха в 61-ата минута, когато Матия Вити беше изгонен от игра след два бързи жълти картона.

Така до края на мача техният съперник максимално се възползва от численото си превъзходство. В 67-ата минута Распадори отне топката от Лоренцо Тонели, след което Берарди пусна пас към Джанлука Скамака, който се разписа 5 минути след появата си в игра. В 71-ата минута именно нападателят опита далечен изстрел, при който Гулиелмо Викарио изби топката в гредата, но Распадори беше точен от добавка. В добавеното време Скамака оформи крайния резултат с гол в опразнената врата.

Така Сасуоло събра 28 точки и се изкачи на деветата позиция, задминавайки десетия Емполи (28 т.) само по голова разлика.