Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Салернитана спря пропадането с ценен успех като гост на Верона

Последният в класирането Салернитана изкова изключително ценна победа в гостуването си на Верона от 20-ия кръг на Серия "А". Възпитаниците на Стефано Колантуоно изтръгнаха успех с 2:1 на "Маркантонио Бентегоди" и спряха неприятната си серия от 9 мача без победа и 5 поредни загуби.

Гостите поведоха в резултата в 29-ата минута от дузпа за нарушение на Корай Гюнтер, а Милан Джурич се разписа от бялата точка.

В 63-ата минута Верона възстанови равенството с попадение на Дарко Лазович след чудесна асистанция на Мигел Велосо.

Салернитана обаче бързо си върна преднината. Това се случи в 70-ата минута, точен бе Григориос Кастанос с прекрасен изстрел от пряк-свободен удар.

В края и нервите взеха връх и съдията Федерико Диониси показа червен картон на Иван Илич, оставяйки домакините в намален състав в 89-ата минута.

С тази победа Салернитана вече има 11 точки в актива си, но тимът има още много работа в битката за оцеляване, като засега остава на дъното на класирането. Верона пък запазва 12-ата си позиция с 27 точки.