Фиорентина разби последния, Влахович с нови два гола за историята

Фиорентина записа категоричен успех с 4:0 при домакинството си на Салернитана в ранния мач от съботната програма на 17-ия кръг в Серия А.

В 31-ата минута Джакомо Бонавентура откри резултата с фалцов удар, при който Вид Белек не се намеси достатъчно добре. В 51-ата Душан Влахович удвои преднината на “вилетовите”, след като далечният му шут прехвърли вратаря. В 79-ата гол на Сими не беше признат заради негова засада. В 84-ата Влахович отбеляза второто си попадение в двубоя след добър пробив на Рикардо Сотил. Така сърбинът стана едва вторият футболист през последните 60 години, който бележи поне 32 гола в една календарна година. Другият случай е на Кристиано Роналдо от 2020-а. Младият нападател също така е най-младият играч, вкарал поне 15 гола за отбора си до 17-ия кръг в италианския елит от сезон 1958/59 насам. В 90-ата минута именно Влахович стреля по земя, Белек изби топката, но с добавката си Йосеф Малех оформи крайното 4:0.

Така Фиорентина се намира на петото място в класирането с актив от 30 точки, докато Салернитана остава на дъното на класирането с едва 8 спечелени пункта.