Италианската преса: Всичко беше лесно за Рома срещу посредствения ЦСКА София

Водещите медии в Италия коментираха победата на Рома с 3:2 при гостуването на ЦСКА - София в Лигата на конференециите. Местната преса акцентира върху доброто представяне на отбора и най-вече на разписалите се нападатели Тами Ейбрахам и Борха Майорал, както и на факта, че „вълците“ завършиха на първото място в група С, което беше подпомогнато и от равенството 1:1 между Зоря и Бодьо/Глимт.

ЦСКА - София падна от Рома и слезе от европейската сцена, Чатакович и Вилдсхут вкараха

„Заслужена победа за „джалоросите“ в София с два гола на Ейбрахам и още един на Майорал. Малко притеснение в края на мача, когато ЦСКА се върна в мача и предприе един последен отчаян щурм в търсене на равенство. Това обаче беше напразно и Рома спечели. Като цяло, Рома контролираше играта от началото до края, което се дължеше и на откровено посредственото ниво от страна на ЦСКА София“, пише „Гадзета дело спорт“ в репортажа си за мача.

От розовото издание дадоха оценка 5,5 на „червените“ по десетобалната система. Оттам отличиха влезлия на почивката Яник Вилдсхут (6,5), който през втората част тормозеше Рик Карсдорп и в крайна сметка се отчете с гол в добавеното време. С най-висока оценка логично е авторът на две попадения Тами Ейбрахам - 7, докато вестникът е разочарован от изявите на вратаря Даниел Фузато и го оценява с 5. Журналистът Андреа Пулиезе не е впечатлен и от стража на софиянци Густаво Бусато и му дава оценка 4,5. Що се отнася до другия мач в групата, „Гадзета“ пише: „Помощта на Зоря беше нужна и тя дойде“.

„Всичко беше лесно, поне до последния четвърт час, за Рома на Жозе Моуриньо, който победи в последния мач на Лигата на конференциите ЦСКА София с 3:2 в България благодарение на двете попадения на Ейбрахам и великолепния гол с пета на Майорал. Двойно парти, защого Бодьо направи само равенство със Зоря и по този начин даде първото място в групата на „джалоросите“, които ще летят до осминафиналите, без да се изправят пред страховития плейоф.

Рома доминираше в първата част на мача с добро владеене на топката и много офанзивни идеи, които принудиха ЦСКА още от първите минути на мача да отхвърля тласъците на „джалоросите“. Моуриньо в навечерието на мача поиска реакция от своя отбор и тя веднага дойде. Втората част започна още по-добре заради третия гол – този на спокойствието. С по-спокойна и уверена в резултата Рома дойде и голът на ЦСКА София. Отборът е твърде спокоен в последните минути и това доведе до притестения за „джалоросите“ заради контузията на Николо Дзаниоло и втория гол на софиянци. В крайна сметка обаче дойде победата и двойното парти“, разказва „Кориере дело спорт“.

От „Тутоспорт“ са по-умерени в отразяването на мача, но отбелязват, че Рома са влезли в мача с „правилно отношение и голяма решителност“. Оттам също не пропускат да изтъкнат ролята на ремито между Зоря и Бодьо/Глимт за първото място на „вълците“ в групата. Трябва обаче да се отбележи, че италианските вестници са допуснали някои неточности при отразяването си на мача. В материала си за оценките на играчите в срещата „Гадзета дело спорт“ грешно използва емблемата на ЦСКА (Москва), докато според „Кориере дело спорт“ двубоят е бил на „Българска армия“, а не на националния стадион „Васил Левски“.