ЦСКА - София падна от Рома и слезе от европейската сцена, Чатакович и Вилдсхут вкараха

ЦСКА - София загуби с 2:3 от Рома в последния си мач от Лигата на конференциите и напусна официално турнира. Отборът на Стойчо Младенов регистрира пет поражения и един равен, което го остави на последното място в крайното класиране в групата. Италианците пък финишираха първи. С попадения срещу римляните се отчетоха Хамза Чатакович и Яник Вилдсхут - техни дебютни в официален мач с червената фланелка. От хората на Жозе Моуриньо точни бяха Тами Ейбрахам (2) и Борха Майорал

27 ЦСКА - София - Рома

Срещата на стадион "Васил Левски" започна скучно в първите минути. В 15-ата минута обаче гостите поведоха в резултата. Рик Карсдорп получи подаване отдясно в наказателното поле на ЦСКА - София, последва подаване към Тами Ейбрахам успоредно на голлинията и англичанинът намери без проблеми мрежата - 1:0 за Рома.

В 34-ата минута защитата на "червените" отново се пропука. Брадли Мазику сгреши отляво в полузащитата на ЦСКА - София, последва лошо действие на Жеферсон, след което Рома прехвърли атаката си по другия фланг, където Матиас Виня намери Борха Майорал пред вратарското поле. Последва кадифено докосване с пета на испанеца, което прати топката в далечния ъгъл - 2:0 за Рома.

В 43-ата минута Майорал направи силен рейд в половината на ЦСКА - София, елиминирайки половината отбор на Стойчо Младенов. Вместо да порази целта обаче нападателят на "вълците" стреля над целта от чиста позиция пред вратата на Густаво Бусато

В началото на второто полувреме Карло Мухар пробва мерника си с удар от средна дистанция, но топката премина покрай вратата на Даниел Фузато. В 53-ата минута Ейбрахам увеличи преднината на римляните - 3:0. Нападателят спря с гърди топката пред вратарското поле и пред погледите на Юрген Матей и Пламен Гълъбов стреля между краката на Бусато

В 75-ата минута резервата в тима на Стойчо Младенов Хамза Чатакович намери мрежата зад вратаря на Рома! Йоан Баи подаде на босненския нападател на десетина метра от голлинията, последва точен удар в десния ъгъл и гол за ЦСКА - София!

В добавеното време нидерландското крило на ЦСКА - София Яник Вилдсхут зарадва агитката в червено с премерен изстрел, който ознаменува неговия първи гол в официален мач. В оставащата минута "червените" се хвърлиха напред, но времето беше твърде малко, за да достигнат до реми. Така последният съдийски сигнал дойде при 3:2 за Рома, а феновете на "Васил Левски" изпратиха футболистите на Стойчо Младенов с аплодисменти.

ЦСКА - София 2:3 Рома

0:1 Тами Ейбрахам (15)
0:2 Борха Майорал (34)
0:3 Тами Ейбрахам (53)
1:3 Хамза Чатакович (75)
2:3 Яник Вилдсхут (90+)

Стартовите състави:

ЦСКА - София: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 15. Вион, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 10. Йомов, 9. Кайседо, 7. Баи.

Рома: 87. Даниел, 3. Ибанес, 24. Кумбала, 23. Манчини, 2. Карсдорп, 17. Верету, 4. Кристанте, 5. Виня, 52. Бове, 21. Майорал, 9. Ейбрахам