Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Слован вече е с двуцифрен аванс пред втория

Васил Божиков изведе с капитанската лента Слован и игра цял мач при победата с 2:1 като гост на Злате Моравце в 17-ия кръг на словашкото първенство. Това беше осми пореден успех за гранда от Братислава, който вече има преднина от 11 точки на върха в класирането на словашката Фортуна лига.

Божиков можеше да се разпише в 5-ата минута след центриране на Владимир Вайс, но ударът му с глава прати топката в аут. До почивката гостите не играха достатъчно агресивно, но през второто полувреме вдигнаха темпото. Резултата откри Ибрахим Рабиу в 61-ата минута, а в 82-ата Вайс реши всичко след подаване на Юрий Медведев. Почетното попадение за Злате Моравце бе дело на Томаш Дубек в добавеното време.

Слован събра 44 точки и не познава вкуса на загубата в 14 поредни мача във всички турнири. На второ място е Спартак (Търнава) с 33, а трети е Ружомберок с 30. На дъното е Похроние с едва 9 точки.