Мартин Камбуров поведе Берое към успеха над Славия

Отборът на Берое постигна труден успех с 2:1 над Славия в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. В 33-ата минута голямата звезда на домакините Мартин Камбуров заби поредния си гол в елита. В 61-ата минута резервата Питър Макрилос изравни, а девет минути по-късно Абубакар Тунгара реализира победното попадение за тима от Стара Загора.

Гостите от София стартираха по-добре срещата. В 7-ата минута Емил Виячки с дълъг пас намери Радослав Кирилов, който проби и центрира в наказателното поле. Топката бе избита, но към Кемело Нгуена. Футболистът стреля силно, но не намери очертанията на вратата.

В 21-ата минута звездата на домакините Мартин Камбуров се размина с опасно подаване в наказателното поле.

В 31-ата минута Мартин Камбуров получи шанс да открие резултата. Стрелецът засече с глава центриране на Стив Фуртадо. Топката бе избита от Светослав Вуцов.

Камбуров записа ново постижение в българския футбол

Две минути по-късно обаче капитанът на домакините не пропусна да вкара поредния си гол в елита. Омар Камара намери в наказателното поле Мартин Камбуров, който развинти трима бранители на Славия в наказателното поле, след което с левия крак наказа Вуцов в своя мач №454 в efbet Лига.

Минута преди края на първата част Тони Тасев направи добър пробив. Атакуващият футболист опита остро центриране, но стражът на домакините успя да избие в корнер.

В 55-ата минута Мартин Камбуров пробва мерника си от пряк свободен удар, но този път опитът му бе твърде неточен, за да затрудни Светослав Вуцов.

В 61-ата минута футболистите на Славия изравниха резултата. Резервата Питър Макрилос получи хубаво подаване от Тони Тасев, след което австралиецът не пропусна да накаже Генадий Ганев.

В 70-ата минута Берое отново поведе в резултата. Кийлън Лебон намери с изключително подаване Абубакар Тунгара. Атакуващият футболист навлезе мощно и с техничен изстрел матира стража на "белите".

В 80-ата минута гостите останаха с 10 души на терена. Ертан Томбак влезе много грубо в краката на Александър Василев. Крайният бранител на Славия заслужено бе изгонен от главния съдия Георги Иванов.

До края на срещата домакините нямаха почти никакви проблеми с контрола върху играта и заслужено стигнаха до важните три точки в битката със Славия.

БЕРОЕ – СЛАВИЯ 2:1

1:0 Камбуров (33)
1:1 Макрилос (61)
2:1 Тунгара (70)

Стартови състави:

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов, 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 16. Кемело Нгуена, 22. Дарко Тасевски, 10. Радослав Кирилов, 88. Тони Тасев, 71. Емил Стоев