Криля Советов изпусна спечелен мач

Криля Советов и Урал завършиха 1:1 в среща от 15-ия кръг на руската Премиер лига. Домакините от Самара поведоха с автогол на Артьом Мамин в 59-ата минута, но в самия край на двубоя Юрий Железнов изравни.

Срещата започна с минута мълчание в памет на бившия футболист на Криля Советов Денис Ковба, който почина на 42 години след усложнения, предизвикани от коронавируса. Домакините имаха надмощие до почивката, но головите положения пред вратата на Иля Помазун бяха малко.

В началото на второто полувреме самарци заиграха по-агресивно и така се стигна до центрирането на Антон Зинковский, след което Мамин прати топката в собствената си врата. Следващите минути бяха нервни и на терена преобладаваха единоборствата, а някои от тях бяха доста груби.

Урал опита натиск в края на мача и късметът се усмихна на тима, воден от Игор Шалимов. Секунди преди изтичането на редовното време резервата Юрий Железнов изравни и подели точките.

В класирането Криля Советов е на 6-о място с 23 точки, а Урал е 15-и с 12, като успя да настигне Химки.

В следващия кръг отборът от Екатеринбург ще посрещне Сочи, а Криля Советов ще е гост на новака Нижний Новгород.