Кьолн разби Гладбах в Дербито на Рейн

Отборът на Кьолн записа убедителен домакински успех с 4:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в Дербито на Рейн от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Всичките пет гола паднаха след почивката. Деян Любичич даде аванс на „козлите“ с гол в 55-ата минута. В 74-ата „жребчетата“ проведоха много добра атака и Йонас Хофман успя да изравни резултата. Домакините обаче бързо си върнаха преднината с два гола за две минути. В 77-ата Марк Ут пресече пас и се разписа с далечен удар по земя. Секунди по-късно Ондрей Дуда също беше точен. Точно преди последния съдийски сигнал Себастиан Андерсон оформи крайното 4:1 след удар с глава, възползвайки се от центриране на Луис Шауб. Загубата на гостите можеше да е по-достойна, но гредата спря удари на Аласан Плеа и Денис Закария.

Така Кьолн събра 18 пункта и се изравни с днешния си съперник по точков актив. Заради по-добрата си голова разлика „козлите“ са 10-и, а Гладбах е 11-и.