Борусия (М) не пожали Гройтер Фюрт (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) надигра закъсалия тим на Гройтер Фюрт с 4:0 в мач от 12-ия кръг на германската Първа Бундеслига. “Жребците” си свършиха работата още през първото полувреме, в което реализираха три попадения.

Йонас Хофман даде аванс на Борусия в резултата с гол в 10-ата минута, а в 28-ата Флориан Нойхаус бе точен за 2:0. Две минути преди края на първата част Аласан Плеа реализира трето попадение за “жребците”. В 57-ата минута Хофман оформи крайния резултат в двубоя с втория си гол и така Гладбах продължава да е без поражение у дома от началото на сезона. Борусия е с 18 точки на седмото място в класирането, а Гройтер Фюрт остава с едва една точка на последното 18-о място след поредната си шампионатна загуба.