Краснодар се справи със Спартак (Москва)

Краснодар победи с 2:1 Спартак (Москва) в мач от 15-ия кръг на руското първенство. Джон Кордоба (16') и Гжегож Криховяк (60') от дузпа вкараха головете за "биковете", а за гостите от столицата точен беше Александър Соболев от дузпа в края на първото полувреме. Победата изкачи домакините на 5-о място в класирането с 24 точки, а Спартак е 10-и с 19.

Преди днешния двубой Краснодар беше в серия от три поредни загуби във всички турнири, като дори не успя да се разпише в тези мачове. Спартак пък нямаше победа от началото на октомври, когато се наложи с 1:0 над Ахмат. Оттогава "червено-белите" не спечелиха нито един от следващите си 6 мача.

Спартаковци се опитаха да са активни в началото, но често бъркаха при подаванията. В 9-ата минута Реми Кабела имаше шанс да открие в полза на Краснодар, но стреля покрай вратата. Малко по-късно само добрата намеса на Георгий Джикия предотврати сигурен гол. Защитата на Спартак продължи да действа колебливо и в 16-ата минута Джон Кордоба бе изпуснат в наказателното поле. Последва точен изстрел на колумбиеца и Краснодар взе преднина.

В 31-ата минута Спартак поиска дузпа след единоборство в наказателното поле между Тони Вилена и Джордан Ларсон. Ситуацията беше прегледана с ВАР, като системата показа, че не е имало нарушение. В 37-ата минута Виктор Моузес беше близо до изравняването, но след като преодоля двама съперници, прати топката в аут.

В самия край на полувремето Сергей Петров фаулира Михаил Игнатов в пеналта и този път Спартак получи дузпа. Матвей Сафонов спаси удара на Александър Соболев, но изпълнението беше повторено заради предварително навлезли в наказателното поле футболисти. При втория си опит Соболев не сгреши - 1:1.

Втората част започна с пропуски пред двете врати, но постепенно Краснодар взе инициативата. В 59-ата минута Алексей Ионов беше задържан от Айртон в наказателното поле и реферът даде дузпа за "биковете", реализирана от Гжегож Криховяк. В оставащото време Спартак не се възползва от шансовете си да стигне поне до точка и записа пета загуба в първенството.