Асистенция на Атанас Илиев не помогна на Асколи да избегне загубата

Българският национал Атанас Илиев направи второ поредно силно включване като резерва за Асколи. Нападателят се появи в игра в 56-ата минута и асистира за единственото попадение за своя тим при загубата с 1:2 като гост на Фрозиноне в двубой от деветия кръг на Серия Б.

В 32-ата минута домакините поведоха в резултата, когато Федерико Гати засече с глава центриране от фал на Матео Ричи. В 48-ата именно халфът удвои преднината на тима, въпреки че противниковите играчи протестираха за фал в атака. В 65-ата Илиев преодоля Франческо Дзампано и намери с чудесен пас Суфиан Бидаоуи, който от удобна позиция вкара почетния гол за “кълвачите”. Това е техният четвърти пореден двубой без победа. Междувременно, Валентин Антов записа пореден мач на пейката при победата на Монца с 1:0 над гостуващия Читадела. Единственото попадение в срещата беше отбелязано от резервата Марко Д’Алесандро в добавеното време.

Така Асколи е осми в класирането с актив от 14 пункта, докато Монца е 11-и с точка по-малко.