Ахмат отдалечи Локо (Москва) от лидерите

Ахмат за пореден път се показа като костелив орех за грандовете в руския футбол. Тимът на Андрей Талалаев се наложи с 2:1 при гостуването си на Локомотив (Москва) и се изкачи в горната половина на класирането, като в същото време попречи на Локо да измести Сочи от втората позиция. "Железничарите" са 4-и с 25 точки, а лидерът Зенит има 33.

Головете за Ахмат вкараха Данил Уткин в 36-ата минута и Артьом Полярус в 58-ата. За домакините се разписа Виталий Лисакович в средата на второто полувреме. Локомотив игра с човек по-малко от 34-ата минута, когато червен картон получи Мурило Серкейра.

Московчани можеха да поведат след половин час игра, но Виталий Гудиев успя да избие удара на Франсоа Камано. Секунди по-късно Серкейра задържа откъсващия се Артьом Архипов и съдията Сергей Иванов го изгони с директен червен картон. От статичното положение Уткин технично прехвърли стената и даде преднина на Ахмат.

След почивката Маркус Гисдол направи двойна смяна, като пусна в игра Виталий Лисцов и Дмитрий Рибчинский. Домакините атакуваха с всички сили, но в 58-ата минута Полярус ги наказа с ефектен удар под гредата, който не остави шансове на Гилерме

Локомотив не се предаде и успя да върне един гол в 64-ата минута. Точен беше Лисакович след отлична асистенция на Алексис Бека-Бека. До края най-чистото положение се откри пред Полярус, но той нацели гредата.

В следващия кръг Локомотив ще гостува на Арсенал (Тула), но преди това има домакинство на Лацио в Лига Европа. На Ахмат предстои да посрещне Ростов.