Ахмат нанесе четвърта поредна загуба на Нижний Новогород

Ахмат още веднъж се доказа като домакински отбор и победи с 3:1 Нижний Новогород в среща от 14-ия кръг на руската Премиер лига. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, но след почивката Ахмат доминираше и заслужено стигна до трите точки, с които се изкачи на 10-о място в класирането.

Домакините от Грозни поведоха в 40-ата минута с точен изстрел на Муса Конате. Нападателят получи пас на празна врата от Евгений Харин и прати топката в мрежата. Гостите, които са новаци в елита, изравниха в 55-ата минута. Тогава Кирил Косарев нахлу в наказателното поле и стреля, топката закачи ръката на Гиорги Шелия и влезе във вратата.

Ахмат си върна преднината в 72-ата минута след автогол на Даниил Пенчиков. Хафът на Нижний Новогород изпревари Конате на далечната греда, но вместо да изчисти топката я прати в собствената си врата. Точка на спора сложи Даниил Уткин в 90-ата минута.

Ахмат измести от 10-ата позиция Ростов, а четвъртата поредна загуба остави Нижний Новогород на 13-о място. Отборът на Александър Кержаков има 14 точки - една повече от Арсенал (Тула) на Георги Костадинов.