Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Хатайспор се върна към победите

Хатайспор продължава да впечатлява с представянето си от началото на сезона в турското първенство. Отборът на Страхил Попов, който и днес не беше в групата, победи с 3:1 Анталияспор и се утвърди на второто място в класирането. Хатайспор има 26 точки, а лидер в Суперлигата е Трабзонспор с 30 и мач по-малко.

Домакините поведоха с гол на Аюб Ел Кааби в 45-ата минута, но малко по-късно Пол Мукайру успя да изравни. През второто полувреме обаче Хатайспор не остави съмнение в превъзходството си и стигна до победата с точни изстрели на Рубен Рибейро в 69-ата минута и Маме Бирам Диуф от дузпа в 85-ата.

Домакински успех постигна и Истанбул Башакшехир. Столичният тим надви с 2:1 Сивасспор и се придвижи на 4-ото място в класирането. Новакът Гиресунспор се отдалечи от зоната на изпадащите след победа с 1:0 срещу Йени Малатияспор.

Пореден слаб мач изигра Бешикташ. "Черните орли" отстъпиха с 0:2 на Аланияспор и заемат 7-о място в класирането. Домакините пък вече са трети, на 6 точки зад водача Трабзонспор.