Станислав Манолев измъкна Пирин в Стара Загора

Отборите на Берое и Пирин (Благоевград) завършиха при резултат 1:1 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. "Зелените" откриха резултата в началото на второто полувреме. В автор на гола се превърна Абубакар Тунгара, но осем минути преди края на сблъсъка Станислав Манолев донесе точката за "орлетата".

Първата интересна ситуация дойде в седмата минута, когато Ник Хенгелман излезе разчетено и не позволи на Кийлън Лебон да застраши вратата му.

В 24-ата минута Александър Василев стреля по земя, но прекалено слабо, за да затрудни стража на "орлетата". Десет минути по-късно Реян Даскалов също пробва късмета си, но опитът му премина над вратата.

В 40-ата минута домакините пропуснаха изключително добро положение. Мартин Камбуров остана очи в очи с Ник Хенгелман, след което финтира стража и стреля към вратата, но Николай Бодуров с решителен шпагат изби в корнер.

Първото попадение падна в 55-ата минута. Ник Хенгелман направи груба грешка, която бе наказана от Абубакар Тунгара, който с глава отбеляза първия гол в Стара Загора.

Отговорът на гостите бе добър, но шутът на Преслав Йорданов попадна право в ръцете на Генадий Ганев.

В 75-ата минута Кийлън Лебон получи в наказателното поле, но последвалият му изстрел отново бе неточен.

В 83-ата минута гостите шокираха Берое. Станислав Манолев успя да се възползва от груба грешка в защитата на "зелените" и майсторски реализира поредния си гол в елита.

До края на битката двата отбора не успяха да създадат сериозни голови положения, като логично битката завърши без победител.

По този начин Берое остава на шесто място с 21 точки, а Пирин пък остава на 11-а позиция с девет по-малко.

БЕРОЕ – ПИРИН 1:1

1:0 Тунгара (55)
1:1 Манолев (83)

Стартови състави:

Берое: 33. Ганев, 5. Сако, 6. Цветков, 16. Мечев, 17. Даскалов, 19. Василев, 21. Лебон, 26. Хаджиев, 27. Тунгара, 43. Перейра, 9. Камбуров

Пирин: 12. Хенгелман, 38. Дюлгеров, 31. Станоев, 7. Брахими, 3. Занев, 9. Йорданов, 18. Дяков, 11. Манолев, 14. Николов, 5. Бодуров, 6. Попев