Берое спечели гостуването си на Шампион 2006

Берое Стара Загора победи Шампион 2006 като гост в София с 80:55 в двубой от четвъртия кръг на женското баскетболно първенство на България.

Успехът бе трети за шампионките, които се изкачиха на второ място във временното класиране със 7 точки. Лидер е Монтана 2003 с 8. Отборът на Шампион 2006 допусна втора загуба в трите си мача до момента. Воденият от старши треньора Лъчезар Коцев тим има един двубой по-малко, тъй като не е изиграл отложената си среща с Локомотив София.

Старозагорки започнаха концентрирано мача и поведоха с 22:8 след първата част, а на почивката вече водеха с 46:25. През второто полувреме гостите продължиха да контролират играта, а най-голямата разлика в срещата достигна 27 точки.

15-годишната Яна Карамфилова бе най-резултатна за шампионките от Берое с 20 точки и 3 борби, а Антония Филипова завърши с 15 точки и 6 борби за домакините.

В следващия кръг на 18 ноември Шампион 2006 приема Славия, а два дни по-късно Берое е домакин на Академик Пловдив в Стара Загора.