Защитник на Берое титуляр при победа на Кабо Верде

Изпадналият в немилост в Берое Стив Фуртадо започна като титуляр за Кабо Верде при ценния успех с 2:1 у дома над ЦАР в мач от световните квалификации в Африка. Така островната страна запази шансове за първото място в своята група.

Гостите излязоха напред в резултата в 11-ата минута с гол на Нгома. Шест минути след почивката Хулио Тавареш изравни резултата. В 68-ата минута Фуртадо бе заменен от Жилсон Тавареш. Победното попадение за Кабо Верде бе дело на Стопира в 75-ата минута.

Така Кабо Верде събра 8 точки и остава на две от лидера Нигерия. В последния кръг двата тима се изправят един срещу друг в Лагос.