Страхотен обрат и важна победа за Севлиево в дербито на Северозапад

Отборът на Севлиево постигна изключително важен успех с 2:1 над Спартак (Плевен) в дербито от 16-ия кръг на Северозападна Трета лига. Първото попадение падна в 57-ата минута, когато Кристиян Иванов откри резултата за гостите. Добрин Петров изравни четири минути по-късно, а в герой за домакините се превърна Мирослав Радев, който се разписа в 79-ата минута, с което донесе и трите точки в сблъсъка.

Първото голово положение се откри пред вратата на Севлиево. Преслав Антонов излезе очи в очи с Христо Лалев, но атакуващият футболист не успя да намери очертанията на вратата. Нападателят имаше достатъчно време, за да вземе правилното решение, но пропусна първото страхотно положение в дербито.

29 Севлиево - Спартак (Плевен) 2:1

В 24-ата минута Георги Павлов отправи удар с глава, но опитът на бранителя не успя да затрудни стража на плевенчани. До края на първата част не се стигна до нищо опасно нито пред вратата на домакините, нито пред тази на гостите.

Второто полувреме стартира с натиск на Спартак. Кристиян Иванов можеше да открие резултата в 52-ата минута, когато насочи добре топката с глава, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 57-ата минута футболистите на Красимир Бислимов стигнаха до първия гол. Виктор Иванов проби добре по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, където Кристиян Иванов с глава наказа Христо Лалев.

Oтговорът на домакините не закъсня. Добрин Петров изравни резултата. Той също се разписа с глава след центриране от левия фланг.

Малко по-късно футболистите на Севлиево можеха да направят пълен обрат, но удар на футболист на тима нацели страничния стълб. Все пак в 79-ата минута Мирослав Радев с удар от близка дистанция направи пълен обрат на стадион "Раковски".

До края на двубоя домакините показаха стабилна игра в защита и заслужено спечелиха трите точки в дербито от кръга.

С този резултат Севлиево се изравни на върха със Спартак (Плевен). Двата отбора имат по 36 точки.

СЕВЛИЕВО – СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 2:1

0:1 К. Иванов (57)
1:1 Д. Петров (61)
2:1 М. Радев (79)

Стартови състави:

Севлиево: 76. Лалев, 11. Стоянов, 5. Павлов, 3. И. Иванов, 92. П. Иванов, 8. Славков, 14. Трифонов, 9. Макавеев, 93. Петров, 4. Цонев, 10. Радев

Спартак: 30. И. Георгиев, 18. А. Георгиев, 4. Ц. Иванов, 5. Върбанов, 21. Макавеев, 8. Сантана, 6. В. Иванов, 14. И. Иванов, 10. Жилио, 18. Антонов, 7. К. Иванов

Снимки: Владимир Иванов