Севлиево продължава добрата си серия след минимален успех над Локо в Мездра

Севлиево постигна минимален успех като гост срещу Локомотив (Мездра) в мач от 15-ия кръг на Северозападната Трета Лига и продължава добрата си серия от вече 6 поредни двубоя без поражение в шампионата. Единственото попадение в срещата бе дело на Галин Стоянов, който се разписа с глава след ъглов удар още в третата минута.
Футболистите на Ферарио Спасов бяха по-активни през по-голямата част и съвсем заслужено се поздравиха с 3-те точки днес. Гостите доминираха през първата част, когато стигнаха и до победния гол. Локо (Мездра) заигра по-добре след почивката, но силите на домакините не стигнаха да се доберат поне до точката днес.
С победата Севлиево се изкачи на второ място в Северозападната Трета Лига, след като Локомотив (Горна Оряховица) направи грешна стъпка и претърпя загуба от Левски 2007 (Левски) с 0:1. Локо (Мездра) остава на 12-ата позиция с актив от 12 точки.

Двубоят в Мездра започна отлично за гостите, които откриха резултата още в третата минута. Мирослав Радев центрира от корнер, а Галин Стоянов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и от близко разстояние прати топката в мрежата.

Футболистите на Ферарио Спасов бяха по-активни и в следващите минути, но така и не успяха да стигнат до нова опасност пред вратата на Кристиян Дяков.

Малко след като измина половин час игра на стадион "Локомотив" домакините получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар в близост до пеналтерията. Николай Ганчев се нагърби с изпълнението, но изстрелът му попадна право в обсега на стража на Севлиево.

В 35-ата Павлин Иванов спъна противников футболист, който се измъкваше на скорост сам срещу вратаря на гостите. Главният съдия обаче показа само жълт картон, което логично не се хареса на мездричани. Техните претенции бяха за това, че Иванов е бил последен в защита и е заслужавал директен червен картон за действията си.

15 Локомотив (Мездра) - Севлиево

Още в първите секунди след почивката голмайсторът Галин Стоянов опита удар от дистанция, който премина встрани от десния страничен стълб на вратата, пазена от Дяков.
В 57-ата минута Добрин Петров получи топката на страхотна стрелкова позиция в наказателното поле, но се засуети и притежанието му бе отнето от играч на Локо (Мездра).

Малко по-късно Пламен Венелинов технично изпълни пряк свободен удар, а кълбото летеше точно под напречната греда, но със сетни усилия Христо Лалев успя да се намеси и да избие в корнер.
До края на срещата никой от двата отбора не създаде нещо по-интересно пред противниковата врата и по този начин Севлиево добави нови 3 точки към своя актив.

ЛОКОМОТИВ (МЕЗДРА) 0:1 СЕВЛИЕВО

0:1 - Галин Стоянов (3)

ЛОКОМОТИВ (МЕЗДРА): 89. Дяков, 21. Петьо Петков, 15. Г. Петров (К), 18. Янков, 8. Г. Иванов, 2. Милчев, 14. Венелинов, 10. Паоло Петков, 7. Бонев, 19. Ганчев, 88. Стоян Иванов

СЕВЛИЕВО: 76. Лалев, 4. Цонев, 5. Павлов, 3. И. Иванов, 14. Трифонов (К), 23. Стефан Иванов, 10. Радев, 11. Стоянов, 9. Макавеев, 92. П. Иванов, 93. Д. Петров