Пирин надви младоците на Левски на "Герена" - "сините" с няколко пропуска

Отборът на Пирин (Благоевград) надви младия състав на Левски с 1:0 на стадион “Георги Аспарухов” в контрола среща. Единственото попадение в срещата падна през второто полувреме и негов автор беше Венцислав Бенгюзов (51). В състава на “сините” имаше доста отсъстващи и затова наставникът на отбора Станимир Стоилов привика осем момчета от школата на тима, от които четирима стартираха от първата минута. Впоследствие в игра се появиха и останалите млади футболисти от синята школа. Младоците на няколко пъти бяха близо до гола през второто полувреме, но стражът Марио Кирев се отчете с добри спасявания.

Срещата започна по-активно за тима на Левски, който наложи контрол над топката. 19 минути от началото на мача голови положения липсваха, а двата тима трудно достигаха до удар. Веднага след това подаване на Тодоров намери Ивайло Надейнов вдясно. Бранителят влезе в наказателното поле и шутира, но твърде неточно.

15 Левски - Пирин (Благоевград)

В 36-ата минута Костов намери Иван Тасев. Той влезе в наказателното поле и с доза късмет задържа топката в краката си. Последва удар, но Пламен Андреев предвидливо излезе от голлинията си и парира шута. В 42-ата минута стражът на Левски отново трябваше да се намесва след много силен удар на Конар Хендерсън. Топката беше насочена точно в долния ляв ъгъл, но Андреев с плонж отрази.

В 43-ата минута удар на Николай Бодуров се отби в страничната греда, топката се разходи по голлинията, след което вратарят Андреев я прати далеч от наказателното поле. Силните минути за гостите от Благоевград продължиха с нов опит на Спас Георгиев, който обаче беше неточен.

На полувремето наставникът на Левски Станимир Стоилов направи две промени. Георги Коричков влезе в игра на мястото на Андриан Краев, а Димитър Андонов замени Денис Динев. В 47-ата минута Асен Митков стреля извън наказателното поле, но топката прелетя над вратата.

В 51-ата минута Пирин поведе. След рикошет топката попадна в краката на Венислав Бенгюзов, който стреля силно в обратния ъгъл. Въпреки намесата на Андреев топката влезе във вратата му.

В 54-ата минута удар на Конар Хендерсън мина встрани от вратата. Пет минути по-късно футболистите на Левски създадоха най-добрата си атака от началото на мача. Здравко Димитров преодоля персоналния си пазач и влезе в наказателното поле. Крилото на "сините" извади топката към точката на дузпата, където Васил Димитров стреля от движение, но покрай гредата.

В 68-ата минута Георги Александров засече с глава хубаво центриране от корнер. Резервният вратар на Пирин Марио Кирев отрази удара, топката се вдигна високо във въздуха, след което падна върху горната греда, а Левски се размина с изравнителен гол.

Междувременно в игра за "сините" се появиха още юноши на тима. В 76-ата минута Кирев улови удар на Патрик-Габриел Галчев от далечна дистанция. В 79-ата минута малко не достигна на Преслав Бачев да изравни резултата. Той се оказа на върха на атаката при центриране от десния фланг на Митков. Бачев засече с крак, но Кирев по някакъв начин успя да отрази с една ръка и да запази мрежата си суха.

ЛЕВСКИ - ПИРИН 0:1
0:1 Венцислав Бенгюзов (51)

Стартови състави:

Левски: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 41. Георги Александров, 14. Денис Динев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 89. Андриан Краев, 27. Асен Митков, 20. Димитър Костадинов, 35. Любомир Тодоров, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Пирин: 12. Ник Хенгелман, 23. Ивайло Тодоров, 5. Николай Бодуров, 45. Христофор Хубчев, 87. Христо Петров, 44. Конър Хендерсън, 73. Венцислав Бенгюзов, 17. Спас Георгиев, 26. Иван Тасев, 21. Блеъринд Морина, 29. Станислав Костов