Севлиево Лейдис тотално надигра и смачка Янтра като гост

Севлиево Лейдис разгроми Янтра 2013 със 7:1 като гост в мач от 9-ия кръг на женското първенство. Момичетата от Севлиево откриха резултата в 20-ата минута чрез Вили Карадакова, която се разписа по атрактивен начин със задна ножица. До 30-ата минута гостите поведоха с 3:0 и до голяма степен убиха интригата в двубоя. Моника Симеонова (25) и Вяра Пелитева (30) пронизаха противниковата врата. Пелитева се отчете с нови три попадения през втората част, а Стефка Спасова също записа името си сред голмайсторите. Дълбоко в добавеното време Алисия Попова отбеляза почетно попадение за домакините, с което оформи и крайния резултат. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

18 Янтра - Севлиево Лейдис 1:7

В първите минути на срещата гостите от Севлиево се опитаха да наложат натиск над домакините и да открият резултата. В 10-ата вратарката на Янтра Владимиров успя да избие удар от воле, а малко по-късно удар с глава на Димитрова премина покрай страничния стълб.

В 21-ата минута все пак гостите успяха да открият. След изпълнение на корнер футболистка на Янтра игра с глава, но не успя да изчисти топката и само я отклони нагоре. Така кълбото дойде удобно за Вили Карадакова, която атрактивно със задна ножица успя да прониже вратата на домакините.

Само 4 минути по-късно Севлиево успя да удвои аванса си. Моника Сименова проби добре отляво и с плътен шут прати топката в горния десен ъгъл във вратата на Владимирова.

В 30-ата минута гостите вече водеха с 3:0. Антония Ангелов подаде към Десислава Димитрова и с доза късмет успя да я намери. Нападателката на Севлиево пое добре паса, напредна и с не толкова силен удар успя да вкара, за да направи резултата класически.

В следващите минути гостите продължиха да натискат, като дори удариха страничния стълб десетина минути преди края. В 40-ата минута Вяра Пелитева стреля опасно в близкия ъгъл, но вратарката на Янтра изби. В последните секунди на първата част Владимирова трябваше отново да се намесва след опасен далечен шут на Моника Симеонова.

През второто полувреме Севлиево продължи да натиска своя съперник и логично успя да вкара още един гол. В 53-ата минута хубава контраатака доведе до това Вяра Пелитева да покачи до 4:0.

В 74-ата минута центриране по земя стигна до Стефка Спасова, която добре се измъкна от защитничка на Янтра и с удар в близкия ъгъл вкара за 5:0.

4 минути по-късно Пелитева пое добре пред наказателното поле, успя да се обърне и с хубав шут да вкара за 6:0.

В 88-ата минута отново Пелитева бе герой за своя тим, след като успя да покачи до 7:0.

Дълбоко в добавеното време Алисия Попова вкара почетно попадение за своя тим, но се оказа крайно недостатъчно. Така Янтра записва поредна загуба в актива си, а Севлиево Лейдис се доближава до топ отборите.

ЯНТРА 1:7 СЕВЛИЕВО
0:1 Карадакова (20)
0:2 Симеонова (25)
0:3 Пелитева (30)
0:4 Пелитева (53)
0:5 Спасова (75)
0:6 Пелитева (79)
0:7 Пелитева (88)