Криля Советов наказа още един от фаворитите

Криля Советов отново показа, че е много коварен гост и не се плаши от най-силните отбори в Русия. Неотдавна самарци победиха с 1:0 Динамо (Москва), а снощи се справиха със същия резултат и с Краснодар. За "биковете" това беше втори пореден провал след загубата от градския съперник Кубан за Купата на Русия.

При успех, Краснодар можеше да излезе на второ място в класирането. Вместо това, съставът на Виктор Гончаренко остана 5-и с 21 точки. Криля Советов има 19 и излезе на 7-а позиция, изпреварвайки Спартак (Москва).

В 34-ата минута съдията Евгений Кукуляк отмени гол на Виктор Клаесон заради засада. В самия край на полувремето грешка на бившия футболист на Криля Советов позволи на Игор Сергеев да открадне топката и да подаде на Владислав Сервели, който реализира единствения гол в двубоя.

След почивката Краснодар доминираше, но не създаде почти никакви чисти положения. В 88-ата минута Дмитро Иванисеня от гостите получи червен картон. В добавеното време не се случи нищо интересно и трите точки заминаха за Самара.